Türkiye ile birlikte KKTC, Kazakistan, Kırgızistan, Belarus, Rusya, Irak, Ürdün, Gürcistan, Azerbaycan, Pakistan, Mısır, Fas, Cezayir, Tunus, Arnavutluk, Kosova, Bosna Hersek, Sırbistan, Lübnan, Filistin, Afganistan, Malezya, Ukrayna, Umman, Ermenistan, Dağıstan, Moldova, Romanya ve olmak üzere yolumuza 30 ülkede devam ediyoruz.

Yurt dışında büyüme stratejimizi öncelikli olarak MENA (Ortadoğu ve Kuzey Afrika) ve CIS (Bağımsız Devletler Topluluğu) bölgeleri üzerinde kurguladık.

Perakendeciliğin dinamiklerini değiştiren e-ticareti de stratejik önceliklerimiz arasına alarak defacto.com.tr e-ticaret sitesini geliştirerek bu kanala da ağırlık verdik. Türkiye dışında hizmet verdiğimiz ülkelerde de e-ticaret sitesi üzerinden satışları başlatmayı, tüm iletişim ve satış kanallarının entegre bir şekilde yürütüldüğü omnichannel uygulamalarını genişletmeyi ve Amazon, e-bay gibi global sitelerle de satış ağını büyütmeyi planlıyoruz.

Orta vadede 100 ülkede online satış yapacak şekilde yatırımlarımızı sürdürerek özellikle mağazaların olmadığı ülkelerde Türkiye’den online satış yapmayı hedefliyoruz. Amazon.com üzerinden 2016’da ABD’de 46 eyaleti kapsayan satış trafiği yakaladık ve ürünlerimizi müşterilerimizle buluşturduk.

Kurulduğumuz yıldan bu yana “ulaşılabilir moda markası” denildiğinde akla ilk gelen marka olmayı başararak, koleksiyonlarımızı, her ortamda şık ve modern görünmek isteyenler için uygun fiyatlarla sunuyoruz.